Правила прийому до закладу освіти

Правила прийому учнів на навчання до комунального закладу «Горінчівський міжшкільний ресурсний центр» Горінчівської сільської ради /надалі МРЦ/ складено на основі:

• Законів України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту»;
  • Положення про загальноосвітній навчальний заклад;
  • Положення про міжшкільний ресурсний центр;
  • Статуту МРЦ;
  • Інструкції про порядок прийому учнів до загальноосвітніх навчально-виховних закладів;
  • Наказу Міністерств освіти, фінансів, економіки України від 23.07.2010 року № 736/902/758 «Про затвердження Порядку надання платних послуг державними навчальними закладами».

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Направлення учнів ліцеїв до МРЦ проводиться на підставі заяв учнів та письмової згоди їх батьків. При зарахуванні учнів до МРЦ по напрямках підготовки враховуються індивідуальні здібності, фізичні можливості та бажання кожного з них.

1.  Горінчівський міжшкільний ресурсний центр Горінчівської сільської ради має ліцензію Міністерства освіти і науки України і Державної акредитаційної комісії (додаток 1 від 06 червня 2019 р., Протокол №136 ) на проведення освітньої діяльності, пов'язаної з наданням професійної освіти на рівні кваліфікаційних вимог до підготовки як учнівської молоді, так і незайнятого населення за напрямами (спеціальностями, професіями):

Код за ДК України

Назва професії

Види професійної підготовки

Ліцензований обсяг прийому (осіб)

1.

Водій автотранспортних засобів категорії "В "

2.

Водій автотранспортних засобів категорії "С"

3.

Водій автотранспортних засобів категорії"С1"

4.

Швачка

Кравець

5.

Швачка

6.

Кухар

1.  Ліцеї, які направляють учнів для професійної і трудової підготовки,

передають в МРЦ педагогічне навантаження з технологій, курсів за вибором, факультативів, гуртків в обсязі якого забезпечується якісне оволодіння учнями обраним  напрямком навчання.

1.  Навчання незайнятого населення проводиться за договорами з центром зайнятості, підприємствами і установами або за кошти громадян.
  2.  Мережу і наповнюваність навчальних груп визначає МРЦ на основі встановлених Кабінетом Міністрів України нормативів фінансування здобуття загальної середньої освіти. При цьому враховуються потреби місцевого населення, можливості матеріальної бази, санітарно-гігієнічні вимоги.
5. МРЦ може набирати учнів до груп професійної підготовки за повну плату освітніх послуг в позаурочний час.
6. Усі учні мають рівні права незалежно від статі, національності, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров'я, місця проживання та інших обставин.

II. УМОВИ ПРИЙОМУ ТА ЗАРАХУВАННЯ НА ОБРАНУ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ

1. У МРЦ приймаються учні 10-х класів ліцеїв сіл Горінчово, Монастирець, Березово, Н.Бистрий та ін.  за умови виділення  ліцеями 6 годин  для навчання учнів в МРЦ. Навчання в МРЦ  здійснюється за програмами допрофесійного або професійного навчання.

2. Батьки учнів подають заяви на ім'я директора МРЦ. У заяві вказується профіль навчання.

3. До заяви додаються : свідоцтво про здобуття базової освіти, документ, що засвідчує особу здобувача овіти, мадичну довідку.

4. Зарахування на обрану спеціальність здійснюється за бажанням учнів. Якщо кількість бажаючих здобути дану спеціальність більша кількості наявних місць, то відбір здійснюється шляхом тестування або письмової перевірки рівня навчальних досягнень з окремих тем шкільного курсу.

5. При зарахуванні на обрану спеціальність враховуються результати медичних оглядів учнів (перевіряється відсутність медичних протипоказань);

для водіїв категорії "В" , "С"- співбесіда, рекомендація психолога, вік на момент закінчення навчання - 17 років.

Зарахування проводиться на підставі заяв учнів та письмової згоди їх батьків або опікунів з урахуванням профвідбору, який здійснюється профорієнтаційною службою МРЦ та психологічними службами навчальних закладів.

6.  Зарахування слухачів курсів, направлених Центром зайнятості, проводиться на основі договору з  центром зайнятості, медичної довідки і за результатами вступних випробувань.

7. Зарахування слухачів на платні (за кошти приватних осіб) курси проводяться за заявами слухачів при наявності медичних довідок за наслідками вступних випробувань. Заняття розпочинаються по мірі комплектування груп.