ПІДГОТОВКА РОБІТНИЧИХ КАДРІВ – ЙОГО СТИХІЯ

До 70-річчя від дня народження

Працюй, освічуй людей, клади й свою лепту

на користь добра світового, людськості, правди.

Це твій слід, це пам'ять твоя, Все добро, що ти

посієш, не вмре, буде жить, розвиватися.

Архип Тесленко

Щаслива та людина, яка розуміє сенс життя, тоді вона все зробить для того, щоб досягнути мети, не спотикаючись і не падаючи. По різному у  житті багатьох людей настає час, коли узагальнюються досвід, приходять зрілі небуденні думки, кристалізується ставлення до себе і до людей. І.Ю.Кавка належить до тих, хто незважаючи ні на які труднощі і перешкоди наполегливо і цілеспрямовано іде до подальшого примноження інтелектуального потенціалу нашого народу, прилучається до загальнонаціональних справ і цінностей. Його серце і задуми завжди спрямовані вперед у майбутнє, щоб виховати гармонійно розвинену особистість з глибокими знаннями і вміннями.

Іван Юрійович Кавка народився 11 березня 1949 року в селі Горінчево Хустського району Закарпатської області. Горінчівську середню школу закінчив у 1966 році. Працював у колгоспі «Більшовик» Хустського району. У 1968 році вступив на перший курс хіміко-біологічного факультету Кемеровського педінституту, який закінчив у 1973 році за спеціальністю «Вчитель хімії і біології». У 1973 році був призваний у ряди Радянської Армії. Службу проходив у Сибирському військовому окрузі.

Демобілізувавшись, працює у Нижньобистрівській школі-інтернаті вихователем. З вересня 1975 року – у Горінчівській середній школі вчителем виробничого навчання, з листопада 1977 року – у Горінчівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті вчителем тракторної справи. У серпні 1979 року обраний головою виконкому Горінчівської сільської ради народних депутатів Хустського району. У вересні 1981 року призначений заступником директора з навчально-виховної роботи. З 1984 року по сьогоднішній день займає посаду директора комбінату.

Під керівництвом І.Ю.Кавка розвивався навчальний заклад, створювалась матеріальна база, гуртувався колектив однодумців для ведення допрофесійної, багатопрофільної трудової підготовки учнів (з професій  водій автотранспортних засобів категорії «В,»С1», «С», тракторист, швачка-кравець, кухар, продавець продовольчих товарів, оператор комп'ютерного набору) загальноосвітніх шкіл,  професійної орієнтації  їх з метою свідомого вибору професії. Всі вищеназвані профілі навчання проліцензовані ДАК Міністерства освіти і науки України.

Своєю працьовитістю, сумлінністю, професіоналізмом Іван Юрійович здобув авторитет серед учнів і колег. Він завжди намагається давати знання учням, які стануть для них в нагоді в майбутній трудовій діяльності.

За роки діяльності комбінат випустив понад 8,5 тисяч учнів Горінчівської, Монастирецької, Березівської, Н.Бистрівської ім..В.Вовчка, Липчанської, Л.Полянської, Липовецької, Кошелівської, Ізянської, Кривської, Рокосівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Це давало змогу випускникам зразу починати трудову діяльність, а для малозабезпечених сімей у нашому регіоні це не останній аргумент. Ряд випускників комбінату продовжували навчання у ВНЗ. Зокрема Іван Шоваг та Мар'яна Яким, здобувши професію оператор комп’ютерного набору, продовжили навчання в УЖДУ на фізичному та математичному факультетах.

За свою вчительську працю І.Ю.Кавка був нагороджений відзнакою Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України». Нагороджений медаллю Макаренка. Має нагороди від обласної, районної рад, держадміністрацій, управління освіти, але найбільшою нагородою є учні, які пам’ятають і шанують свого вчителя.

У Івана Юрійовича  і як у трудівника, і як хорошого сім’янина – добрі справи. Поруч з ним пліч-о-пліч іде дружина  Юлія Іванівна. Разом вони народили та виховали трьох чудових дітей - синів Івана та Юрія і дочку Олесю. Сини здобули юридичну освіту, а дочка продовжує справу батьків працює вчителем біології Горінчівського ЗНЗ.

Побажаймо Івану Юрійовичу міцного здоров'я, щастя, злагоди, добра. Нехай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.