Історія створення міжшкільного навчально-виробничого комбінату в с.Горінчово

Горінчівський МНВК був створений у 1977 році, коли в державі йшло реформування освіти з орієнтацією і акцентом на трудове виховання підростаючого покоління. Постанова Ради Міністрів СРСР від 23 серпня 1974 року "Про організацію міжшкільних навчально-виробничих комбінатів трудового навчання і професійної орієнтації учнів" передбачала широку професійну орієнтацію старшокласників та створення належної матеріально-технічної бази для оволодіння учнями загальноосвітніх  шкіл цілим  переліком робітничих професій з присвоєнням їм відповідної кваліфікації. Такі умови за дуже короткий час були створені колективом педагогів-ентузіастів при підтримці базових підприємств на базі приміщень Горінчівської середньої школи, яка розташувалась у новобудові.

Постановою № 10 від 06 квітня 1978 року створено міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання і професійної орієнтації  учнів Горінчівської, Монастирецької, Березівської, Н.Бистрянської, Липчанської, Кошелівської, Л.Полянської, Копашнівської СШ за рахунок коштів радгоспів "Більшовик", ім..Борканюка, колгоспів ім.. Мічуріна, "Радянська Україна",  АТП-06036, автобази №2, фабрики художніх виробів, райоб’єднання "Сільгосптехніка" та районного споживчого товариства.

Треба зазначити, що Горінчівський був першим серед сільських МНВК у Закарпатті. За невеликий період у області було створено 21 навчальний заклад подібного типу.  Куратором міжшкільних навчально-виробничих комбінатів було призначено інспектора обласного відділу освіти Децика Романа Андрійовича, завдячуючи якому робота МНВК була ефективною і злагодженою. Трудове навчання і виховання старшокласників із створенням комбінатів набуло нового змісту і стало результативним: випускники шкіл разом з атестатом отримували свідоцтво про робітничу кваліфікацію. Батьківська громадськість вітала таку ініціативу.

Профілями трудового навчання було визначено дослівно "…автосправу, вивчення трактора і с/г машин, слюсарну справу, швейну, торгову та кулінарну справу".

Вищеназвана Постанова  зобов’язувала базові підприємства до 1 вересня 1978 року виділити і встановити необхідне устаткування, оснастити навчальні цехи і кабінети новим устаткуванням та закріпити за МНВК  автомобілі і трактори. За рекордно короткі строки ця робота була зроблена і 1 вересня 1978 року перші учні були зараховані до Горінчівського МНВК.

Педагогічний колектив був сформований із вчителів за фахом та виділених підприємствами інженерно-технічних працівників, кваліфікованих майстрів, водіїв, трактористів.

Першим директором Горінчівського МНВК було призначено Манько Вілена Григоровича, Першим заступником директора працював Яким Василь Олександрович. З 1984 року   незмінним директором є Кавка Іван Юрійович. За 34 роки керівництва Івана Юрійовича комбінат став одним з кращих у області. Свідченням правильного напряму діяльності навчального закладу є атестаційна експертиза 2009 року, за наслідками якої продовжено ліцензію для надання освітніх послуг з професій: водій автотранспортних засобів, тракторист, оператор комп’ютерного набору, швачка, кухар, продавець продовольчих товарів.